Orbán Viktor miniszterelnök azt mondta Moszkvában a Vlagyimir Putyin orosz elnökkel tartott sajtótájékoztatóján, hogy harcolni fog azért, hogy béke legyen Európában, az orosz vezető elmondta, mi kell ehhez.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök váratlan látogatást tett Kijevben, alig egy nappal az EU Tanácsának elnökségének átvétele után. A látogatás során sürgette Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt a tűzszünet meggyorsítására, míg Zelenszkij a kétoldalú együttműködési megállapodás lehetőségét hangsúlyozta. Anamaria Dutceac Segesten szerint Orbán látogatása Brüsszel és a hazai közönség számára is egy erős politikai üzenet. Magyarország és Ukrajna között továbbra is feszültség van a magyar kisebbségek védelme miatt, amit Orbán valószínűleg Zelenszkijnek is felvetett. Ukrajna uniós csatlakozási folyamatát Magyarország többször lassította a kisebbségi ügyek előrelépésének hiánya miatt, de az EU és Kijev is találhat módot ennek a helyzetnek a kezelésére.
Sajtóértesülések szerint Orbán Viktor miniszterelnök Moszkvába készül, több európai vezető is csalódottan, dühösen reagált a hírre.
Az európai állam- és kormányfők közül egyre kevesebben vannak, akik még nem látogattak el az orosz invázió sújtotta Ukrajnába - most már nem gazdagítja ezt a tábort Orbán Viktor sem, a magyar miniszterelnök ugyanis ma Kijevbe utazott. Ám eközben Szijjártó Péter külügyminiszter, aki gyakran jár Oroszországba, telefonbeszélgetést folytatott Szergej Lavrov orosz külügyminiszterrel - tudósított a Telex.
Világosan látszik, hogy Magyarország az EU-s soros elnöksége alatt Brüsszel feladatait fogja teljesíteni ahelyett, hogy saját nemzeti érdekeit követné – jelentette ki ma Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője egy sajtótájékoztatón, reagálva Orbán Viktor kijevi látogatására.
Személyesen fogadta Orbán Viktor magyar miniszterelnököt Volodimir Zelenszkij ukrán elnök ma Kijevben, Ukrajna fővárosában. Megjelentek az első fotók a találkozásról és Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-posztot is közzétett a találkozó hátteréről.
Július elejével vette át Magyarország az Európai Unió soros elnöki tisztségét Belgiumtól, a Green Policy Center elemzésében végigvette, hogy milyen zöld prioritásokat határozott meg Magyarország és milyen kihívásokra számíthat a közeledő elnökség során.
Kijevbe érkezett kedd reggel Orbán Viktor, az Európai Tanács soros elnökségét betöltő Magyarország miniszterelnöke, ahol Volodimir Zelenszkijjel, Ukrajna elnökével folytat tárgyalásokat - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke az ukrán fővárosból.
Tavaly már voltak tagállamok, amelyek a hétfőn induló magyar soros elnökség elhalasztását kérték, de Brüsszelben nem várnak konfrontatív helyzeteket a következő félévben. A kormány által választott prioritások jól illeszkednek az Európai Unió már megkezdett menetrendjébe, a versenyképesség például olyan téma, amely minden tagállam számára egyre fontosabb kérdéssé válik, és teljesen illeszkedik az EU-s agendába. Sok, a Portfolio-nak nyilatkozó uniós tisztviselő és diplomata mondta azt, hogy ez az időszak enyhítheti a feszültségeket a felek között, még akkor is, ha a felszínen a politikai kommunikáció konfliktusos lehet.
"Igen sajátos időszak" lesz a következő fél év az EU történetében, mert a július 1-jén induló magyar uniós soros elnökségnek az éppen felálló Európai Parlamenttel és az új biztosok megválasztásával még átmeneti időszakban lévő Európai Bizottsággal kell majd együtt dolgoznia – jelezte Bóka János a féléves időszak előtti vasárnap reggeli rádióinterjújában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter rögzítette: a magyar elnökség központi célkitűzése az európai versenyképesség megerősítése, de számos más céljuk is van, és összefoglalta az előttünk álló fél év főbb menetrendjét is.
A közúti közlekedés szabályait módosította az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) - közölte a tárca szombaton.
Orbán Viktor a francia elnöki rezidencián, az Elysée-palotában tárgyal Emmanuel Macronnal.
Az európai kormányok azt vizsgálják, hogyan lehetne megvédeni az uniós határozatokat attól, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök egyre gyakrabban éljen vétójogával, mivel Magyarország július 1-jén átveszi a soros elnökséget. Magyarország rekordszámú, konszenzusos kül- és biztonságpolitikai kérdést blokkolt vagy késleltetett az elmúlt években. Most több jogi kiskaput kihasználva semlegesítenek a magyar vétókat – írja a Financial Times.
A német-magyar kapcsolatok szilárd alapját a gazdasági együttműködés adja - közölte az Olaf Scholz német kancellárral folytatott kétoldalú megbeszélését követően pénteken Berlinben a magyar miniszterelnök, hozzátéve: német kollégájával a gazdasági kapcsolatok további erősítésében állapodtak meg.
Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter, illetve Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációs államtitkár kedden bemutatta a július 1-jétől december 31-ig tartó magyar európai uniós elnökség programját, illetve az elnökség hét fő prioritását.
Újabb ország, Ausztria kormánya is folytatná Magyarország ellen a hetes cikk szerinti eljárást, miután a belga külügyminiszter a hétvégén már belengette a jogi atombombaként emlegetett procedúra továbbléptetését. A végső soron a magyar tanácsi szavazati, vagyis vétójog felfüggesztésével fenyegető eszköz elfogadásához teljes egyetértésre lenne szükség, ami valószínűtlen, de jelzi, hogy szűkül a magyar kormány mozgástere.
A vámok hatással lehetnak a gazdasági növekedésre is.
Donald Trump lépéseire figyelnek a befektetők.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?